III Niedziela Adwentu (Gaudete – Radujcie się)

Jutro w poniedziałek 18.12.2023r. odbędzie się parafialna spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia. Plan spowiedzi: przed południem możliwość spowiedzi tylko w czasie rorat. Po południu: od 15.30 do 17.00, po czym nastąpi półgodzinna przerwa na Mszę św. i od 17.30 do 19.00. Zachęcamy, aby nie odkładać spowiedzi na wigilię lub na same święta, ale w miarę możliwości skorzystać z tej okazji.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Mszy świętej o godz. 17:00.

Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

Zapraszamy do udziału w Mszach świętych roratnich o godz. 6.30. Zakończenie rorat w sobotę.

W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 11.30. Prosimy, aby dzieci przyniosły figurki Dzieciątka Jezus, które zostaną poświęcone, a potem złożone w domowych szopkach.

W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ten czas
w duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu. Dzieleniu się opłatkiem niech towarzyszy przeproszenie i przebaczenie w naszych rodzinach. W wigilię nie ma Mszy św. wieczornej o godz. 16.00.
O północy zapraszamy na tradycyjną pasterkę, aby w ten sposób przywitać Nowonarodzonego Chrystusa. W czasie pasterki będzie zbierana składka na Fundusz Obrony Życia.

Z racji przygotowań kościoła do świąt Bożego Narodzenia w sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

W sklepiku parafialnym i w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne. A panie z Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzają świece.

Dziękujemy za 12 ofiar indywidualnych z ubiegłego tygodnia.

Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek dla poszkodowanej w pożarze rodziny.Również przed kościołem zorganizowany jest kiermasz Bożonarodzeniowy, jako wsparcie kosztów leczenia dziecka Wiktorii Wróbel.

• wtorek i czwartek o 19.00 całościowe próby chóru
  • piątek o godz. 19.00 KSM
  • sobota o godz. 9:00 spotkanie Ministrantów i Lektorów; nie będzie spotkania Aspirantów. Również w sobotę o godz. 10:30 DSM

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Jest najnowszy numer „Nasza Wiara”, „Gość Niedzielny” z bardzo ciekawym dodatkiem historycznym oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny” z dodatkiem w postaci mini szopki do samodzielnego złożenia. Do nabycia jest również Kalendarz Parafialny w cenie 15 zł.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. + Ewa Mróz i śp. + Marzena Zwolennik. Wieczny odpoczynek….

Poprzednia II Niedziela Adwentu